רוברט דילטס

רוברט דילטס

רוברט דילטס היה מפתח, סופר, מאמן ויועץ בתחום התכנות הנוירו-לשוני (NLP) – מודל של התנהגות אנושית, למידה ותקשורת – מאז הקמתו בשנת 1975 על ידי ג'ון גרינדר וריצ'רד בנדלר. סטודנט ותיק ועמיתם של גרינדר ובנדלר, רוברט למד גם באופן אישי אצל מילטון  אריקסון, ד"ר וגרגורי בייטסון.

בנוסף לראשות היישומים של NLP בחינוך, יצירתיות, בריאות ומנהיגות, תרומתו האישית לתחום ה- NLP כוללת חלק ניכר מהעבודה המכוונת על טכניקות ה- NLP של אסטרטגיות ומערכות אמונה, ופיתוח מה שנודע כמו 'NLP מערכתי'. כמה מהטכניקות והמודלים שלו כוללים: הדפסה מחודשת, שילוב אמונות סותרות, זריזות לשון, אסטרטגיית האיות, טכניקת האלרגיה, רמות נוירו-לוגיות, מחזור שינוי האמונה, דפוסי NLP גנרטיים, תיאוריית השדה המאוחדת ל- NLP ורבים. אחרים. במאי 2018 זכה רוברט בפרס תרומת החיים על ידי האגודה לתכנות נוירו-לשוני (ANLP).

רוברט הוא המחבר הראשי של למעלה מ -20 ספרים בנושאים מגוונים. תכנות נוירו-לשוני כרך א '(עם ג'ון גרינדר, ריצ'רד באנדלר וג'ודית דלוזייר, 1980) אשר משמש כטקסט ייחוס סטנדרטי לתחום. שינוי מערכות אמונה עם NLP (1990) ואמונות: מסלולים לבריאות ורווחה (עם טים הלבום וסוזי סמית ', 1990) שמתאר את עבודתו בשינוי אמונות מגבילות ויצירת מערכות אמונה פונקציונליות. כלים לחולמים (עם טוד אפשטיין ורוברט וו. דילטס, 1991) ומיומנויות לעתיד (עם ג'ינו בוניסון, 1993) אשר חוקרים את היישומים של NLP לניהול ושיפור היצירתיות. מיומנויות מצגת אפקטיביות (1994) מכסות את כישורי המפתח הדרושים לנאום מוצלח. אסטרטגיות של Genius Volume I, Volume II & Volume III (1994-1995), מיישמות את השיטות וההבחנות של NLP כדי לדגמן את תהליכי החשיבה של דמויות היסטוריות חשובות כולל אריסטו, שרלוק הולמס (ארתור קונן דויל), וולט דיסני, וולפגנג מוצרט , אלברט איינשטיין, זיגמונד פרויד, לאונרדו דה וינצ'י וניקולה טסלה. למידה דינמית (עם טוד אפשטיין, 1995)הבוחנת פיתוח אסטרטגיות יעילות ללמידה והוראה. כישורי מנהיגות חזון (1996), המלמד כלים ומיומנויות הדרושים ל"יצירת עולם שאנשים רוצים להשתייך אליו ". כלים של הרוח (עם רוברט מקדונלד, 1997) אשר בוחן כיצד ניתן להשתמש בעקרונות ותהליכי NLP לעידוד ושיפור הצמיחה וההתפתחות הרוחנית. דגמים עם NLP (1998) מכסה את הכלים והמיומנויות למידול התנהגות של אנשים יוצאי דופן, המדגימים את היישום של נהלי מידול NLP לחקר יכולת מנהיגות יעילה. Sleight of Mouth (1999) מתאר את מכלול דפוסי ההסבה המילולית שפיתח כדי להשפיע באופן אמתי על אמונות. האינציקלופדיה של תכנות נוירו-לשוני מערכתי וקידוד NLP חדש (עם יהודית דלוזייר, 2000) מספק סקירה מקיפה על תחום התכנות הנוירו-לשוני, כולל מגוון רחב של יישומים, טכניקות והשפעות. מנהיגות אלפא: כלים למנהיגים עסקיים שרוצים יותר מהחיים (עם אן דירינג וג'וליאן ראסל, 2002) מתאר ​​מודל חדש של מנהיגות הלוכד ומשתף את הנוהגים של מנהיגות יעילה, ומציע גישות להפחתת לחץ ולקידום שביעות רצון.

הספרים האחרונים של רוברט כוללים בין היתר מאמן למתעורר (2003), המספק מפת דרכים ומערך ארגזי כלים למאמנים שיעזרו ללקוחות להגיע ליעדים במספר רמות למידה ושינוי שונות ומסע הגיבור: מסע גילוי עצמי ( עם סטיבן גיליגן, 2009), המעודד לצאת לדרך של למידה וטרנספורמציה שמשנה אמונות והרגלים מגבילים, מרפא פצעים רגשיים ותסמינים גופניים, מעמיק את האינטימיות ומשפר את הדימוי העצמי. באוקטובר 2010 פרסם רוברט את NLP II: הדור הבא (עם ג'ודית דלוזייר ודבורה בייקון דילטס). ספר זה סוקר את ההתפתחויות החדשות שהעשירו את תחום התכנות הנוירו-לשוני בעשורים שחלפו מאז פרסום ה- NLP Volume I.

סדרת הספרים האחרונה של רוברט בנושא מודלים להצלחה גורמים מזהה מאפיינים ויכולות מפתח המשותפים ליזמים, צוותים ומיזמים מצליחים. יזמי הדור הבא (2015) מציגים מודלים, כלים, תרגילים, איורים ודוגמאות מקרה – של יזמים מפורסמים ועולמיים כאחד – במטרה לעזור לקוראים להבין כיצד לבנות "מעגל הצלחה" וליצור עסק המותאם למטרת חייהם. . שיתוף פעולה גנרי (2016) מסייע לאנשים להגדיל את יכולתם לעבוד בצורה יעילה יחד עם אחרים ולחוות את ההתרגשות, הסיפוק והעוצמה שבבינה קולקטיבית. מנהיגות וחוסן מודע (2017) תומך באנשים להיות יותר ויותר אותנטיים, אינטליגנטים מבחינה רגשית, תכליתיים ואחראיים, וליצור צוותים ומיזמים שהם יותר פרודוקטיביים, אקולוגיים, ברי קיימא ומהנים.

מוכר באופן בינלאומי כאחד המפתחים, המאמנים והמתרגלים העיקריים של NLP, רוברט ביצע ייעוץ והדרכה ברחבי העולם למגוון רחב של קבוצות מקצועיות וארגונים. בין נותני החסות ולקוחות העבר נמנים אפל מחשבים, היולט-פקרד, הבנק העולמי, אליטליה, טלקום איטליה, לוקאספילמס בע"מ, ארנסט אנד יאנג, AT Kearney, האגודה האמריקאית להכשרה ופיתוח, בית הספר לרפואה של אוניברסיטת מיאמי, וכל  מכוני ה- NLP הגדולים.

רוברט הרצה רבות בנושא NLP והעביר מצגות וכתובות מרכזיות עבור Apple Inc., מיקרוסופט, Hewlett-Packard, IBM, הבנק העולמי, Alitalia, Telecom Italia, RAI Italia, Lucasfilms Ltd., Ernst & Young, AT Kearney, Salomon, בנק אמריקה, The Old Mutual, Société Générale, בית הספר לעסקים EDHEC, האגודה האמריקאית להכשרה ופיתוח, איגוד ההורות הבינלאומי המתוכנן, Sanofi Aventis, בית הספר לרפואה של אוניברסיטת מיאמי, וכל מכוני ה- NLP הגדולים. הוא הרצה רבות בנושא NLP, נשא מצגות ונאומים מרכזיים לפורום האירופי לניהול איכות, האו"ם, ארגון הבריאות העולמי, אוניברסיטת הרווארד, האוניברסיטה הבינלאומית במונקו, ארגון הנשים המנהיגות, איגוד החינוך המיוחד בקליפורניה.  בית הספר למשפטים באוניברסיטת סן פרנסיסקו, קרן מילטון ה 'אריקסון, התאחדות האימון הבינלאומית (ICF), HEC פריז והמכון הלאומי לגידול באיטליה.

רוברט עסק במחקר מקיף של מיומנויות מנהיגות, ערכים ארגוניים ויצירתיות עבור פיאט, שנמשך יותר מחמש עשרה שנה. הוא היה פרופסור חבר באוניברסיטה הארגונית של קבוצת פיאט ועמד בראש כמה יוזמות מנהיגות מרכזיות עבור קבוצת פיאט. בין השנים 2001-2004 הוא היה מדען ראשי ויו"ר הדירקטוריון למערכות מנהיגות ISVOR DILTS, מיזם משותף בין ISVOR פיאט לקבוצת האסטרטגיה של Dilts. ISVOR DILTS סיפקה מגוון תוכניות חדשניות לפיתוח מנהיגות לתאגידים גדולים בקנה מידה עולמי.

רוברט גם עמד בראש פרויקט הרכבת הממלכתית של איטליה, שכלל מיומנויות למידה ותקשורת ארגוניות עבור מאמנים, מדריכים ומגישים. הוא פיתח תוכנית הסמכה לכישורי NLP וחשיבה מערכתית עבור קבוצת פיתוח הניהול של IBM Europe, ופיקח על תכנון Tools for Living, החלק של ניהול ההתנהגות של התוכנית המשמשת את International Watcher's International.

רוברט הוא מפתח שותף (יחד עם אחיו המנוח, ג'ון דילטס) של תהליך הצלחה פקטור מודלינג ™, שיטה לזיהוי והעברת גורמי ההצלחה הקריטיים הדרושים לקידום פעילויות יזמות יעילות בחברות חדשות ומסורתיות כאחד, על ידי ניתוח דפוסים מכריעים של פרקטיקות עסקיות וכישורי התנהגות המשמשים אנשים פרטיים, צוותים וחברות מצליחים. הם הקימו את קבוצת האסטרטגיה של דילטס במטרה ליישם את תהליך ™ Factor Modelling ™ לתמיכה בצמיחה ופיתוח של חברות ברמות רבות. שירותי DSG כוללים: מודלים, הכשרה, ייעוץ, אימון ואירוח סמינרים ביישום תהליך הצלחה  לקבוצות וארגונים ברחבי העולם.

רוברט הוא גם מייסד יחד עם ד"ר סטיבן גיליגן, מהאיגוד הבינלאומי לשינוי גנרי (IAGC). מטרת ה- IAGC היא להביא עקרונות של שינוי גנרי למספר מקצועות ברחבי העולם. ה- IAGC מציע הכשרה, הסמכה ומשאבים אחרים המקדמים שינוי גנרי בהקשרים אישיים, מקצועיים וארגוניים.

בשנת 1982 רוברט הקים את מרכז הלמידה הדינמית יחד עם טוד אפשטיין ז"ל. בשנת 1991 הקים ביחד עם טוד (יחד עם ג'ודית דלוזייר ותרזה אפשטיין) את אוניברסיטת NLP, המספקת מגוון מלא של הכשרות NLP בסיסיות ומתקדמות. רוברט וטוד היו גם מייסדי פרסומי למידה דינמית והאקדמיה לטכנולוגיה התנהגותית.

רוברט הוא גם מייסד שותף (עם טים הלבום וסוזי סמית ') המכון ללימודים מתקדמים בבריאות (IASH). הוקם בשנת 1994, IASH הוא ארגון ללא כוונת רווח התומך במחקר ורשתות הקשורות ליישום שיטות NLP סיסטמיות לתחום הבריאות. כחלק ממשימה זו, IASH מספק ניהול עבור הכשרת הקהילה העולמית NLP והסמכת בריאות.

בשנת 1981 הקים רוברט Behavioral Engineering, חברת תוכנת מחשבים המשתמשת במושגי NLP ליצירת מוצרי מחשב אינטראקטיביים לחינוך, הכשרה ופיתוח אישי. הוא מחברם של למעלה משני תריסר תוכנות מחשב, כולל אסטרטגיית איות ואסטרטגיית מתמטיקה, אסטרטגיית הקלדה ומיינד מאסטר – ממשק מחשב ייחודי המשתמש בפעילות החשמלית של העור כדי לאפשר למחשב להגיב לדפוסי החשיבה של האדם. המיינד מאסטר הוצג בשני סרטי טלוויזיה תיעודיים בנושא עזרה ממוחשבת לנכים והפקת תיאטרון אינטראקטיבית בתערוכת 86 בוונקובר, קנדה.

רוברט הוא גם הממציא במשותף של מכשיר ביופידבק ייחודי המכונה NeuroLink, אשר מפקח ומתעד במקביל פעילות בקצב הלב, בטמפרטורת הגוף ובפעילות החשמלית בצד שמאל וימין של הגוף. תוכנת המאמן לשיפור המצב הנפשי של רוברט שילבה מדידות מפתח אלה של פעילות מערכת העצבים עם בינה מלאכותית ושיטות ועקרונות NLP כדי לעזור לאנשים להשיג מצבים אופטימליים של בריאות, למידה וביצועים אישיים. NeuroLink הייתה טכנולוגיית הליבה של מוצרי MindDrive המשווקת על ידי The Other 90% וכעת שולבה בחיישני האצבעות Somatic Vision שנמכרים עם מערכת הביופידבק Wild Divine.

רוברט הוא מייסד הקהילה העולמית NLP Training and Consulting Community (GTC). החזון של קהילת NLP הדרכה וייעוץ גלובלית הוא של רשת עולמית של מאמנים, יועצים, מפתחים וספונסרים מוסמכים אשר חולקים את המשימה להביא את ההנחות המוקדמות והפרקטיקות של NLP למערכות חברתיות, ארגונים, קבוצות ואנשים פרטיים.

בין השנים 1979-1981 היה רוברט סגן נשיא ומנהל המחקר בחטיבת ההדרכה והמחקר ב- NOT NLP, שם סייע בתכנון תכניות הלימוד ובבדיקות הלימודים לתכניות ההסמכה הראשונות של NLP Practitioner ו- Master Practitioner יחד עם לסלי קמרון-בנדלר-לבו. , דייוויד גורדון ומריבת מאיירס-אנדרסון.

לרוברט תואר בטכנולוגיה התנהגותית מאוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז. הוא קיבל את מלגת הלימודים לתואר ראשון של הנשיא בשנת 1977 על מחקר המתאם את תנועת העיניים ותפקוד המוח שנערך במכון הנוירופסיכיאטרי לנגלי פורטר בסן פרנסיסקו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.