NLP

מטפל NLP

NLP היא גישה טיפולית פרקטית לטווח קצר הפותרת בעיות שונות לילדים, בני נוער ומבוגרים. אנשים פונים לעיתים קרובות למטפלים ב- NLP (Neuro-Linguistic Programming) לאחר שניסו שיטות טיפול אחרות ולא חשו שיפור בבריאותם הנפשית או הרגשית.

ניתן להשתמש בטיפול NLP בכדי לעזור לחולים להתמודד עם הפרעות חרדה כגון התפרצויות כעס, לחץ כרוני, חרדה, פחד וכאבים פסיכוסומטיים. בתחומי ההדרכה האישית והעסקית, NLP ודמיון מודרך הם הכלים המוצלחים והיעילים ביותר לביצוע שינויים מהירים 

לאימון NLP יתרונות רבים, אך חיוני להבין כי המטופלים חייבים להיות מוכנים למלא אחר הוראות המטפלים שלהם ולעשות מאמץ ליישם אותם.

הטיפול ב- NLP מבוסס לרוב על חוויות ובעיות בעבר. המטפל יבחן את המצב הנוכחי שלכם כדי לקבוע את יעדי הטיפול.

לאחר מכן, נמטפל יישתמש בטכניקות ה- NLP כדי להתקדם בעבר ולהשיג יעדים קבועים מראש.  אתם והסובבים אתכם תתחילו לשים לב לשינויים בהתנהגותך ובחיי היומיום שלכם.

אילו אתגרים יכול מטפל NLP לפתור?

פחד מהקהל ופחד הבמה

לחץ, מצוקה ולחץ

הפרעות שינה

חרדה מכל הסוגים – טיסות ומעליות, ג'וקים או כלבים, קלסטרופוביה וכו'. 

התנהגות אובססיבית: לכסוס ציפורניים, לאכול יותר מדי וכו '.

התמכרות (עישון ושוקולד, פורנו, מסכים וכו '.

תוכלו לחוות הקלה משמעותית בכאב, הן נפשית והן פיזית.

נושאי מוטיבציה, דחיינות וכעס,

וישנן אפשרויות רבות אחרות.

מהן הדרישות לטיפול ב- NLP?

ניתן לתאר את הטיפול ב- NLP כטיפול בשיחה. על המטופל להקשיב למטפל ולענות על שאלות. זה הכל.

הטיפול אינו כולל תרופות, כימיקלים או תוספי מזון. אינו כולל דיקור או עיסוי, כל סוג אחר של מגע, ואינו כולל ציוד רפואי כלשהו.

עיקר הטיפול הוא רגיעה והרפיה של הגוף ושל המוח – והקשבה למטפל.

NLP – מחלקת עסקים

פתרונות NLP חזקים ויעילים עבור מנהלים ובעלי עסקים כמו גם מנהלים בתוך חברות וארגונים.

הטיפול עוזר להתמודד עם נושאים רבים כמו מנהיגות, שיווק, ניהול, כריזמה, דיבור בציבור וכו ', כמו גם בעיות חרדה, מוטיבציה ולחץ, מתח, מערכות יחסים וכן הלאה.

מהם היתרונות בטיפול ב- NLP?

NLP מציע יתרונות רבים.

זהו טיפול ממוקד מטרה. המשמעות היא שאין פגישות מיותרות, והעבודה ממוקדת ויעילה עד להשגת המטרה.

כלי ה- NLP, המבוססים על יכולות טבעיות והתנהגות טבעית, משיגים תוצאות יוצאות מן הכלל במהירות וללא כל מאמץ, ללא שיעורי בית וללא צורך בלימוד או טרנספורמציה מאומצים.

ה-NLP מספק גם כלים המאפשרים שינוי מתוך דיסוציאציה (ניתוק רגשי) . לכן הוא שימושי ביותר לטיפול בטראומות וחרדות, מבלי לגרום לניקוז רגשי ודיכאון.

NLP משתמש בטכניקות וכלים רבים

מטופלים רבים מדווחים כי טיפול בשיטת ה- NLP סייע להם לחוות ולהתמודד עם אירועים משני חיים, זאת משום שמדובר בגישה מרובת אימונים ופעולות, דינמית ונמרצת המאפשרת לילדים, בני נוער ומבוגרים להצליח לבצע את השינויים הרצויים כאן ועכשיו.

כל בני האדם מסוגלים לבצע שינויים חיוביים בחייהם. ניתן ללמוד טכניקות NLP גם על ידי לימוד עצמי. עם זאת, התוצאות וההישגים לא יהיו זהים לאלה שהושגו באמצעות תרגול והדרכה אישית עם מטפלים מוסמכים ב- NLP.

מטפלי NLP משתמשים במגוון כלים וטכניקות שיעזרו למטופלים לבצע את השינויים הרצויים. הם שומרים על המיקוד שלהם במה שהם חושבים, מרגישים ותופסים בעזרת החושים.

אתם יכולים להשתמש ב- NLP או בדמיון מודרך כדי להתגבר על כל הקשיים שאתם נתקלים בהם לאחר שביצעתם שינויים קלים.

תוך כדי תרגול התהליך תוכלו להפוך למטפלים בעצמכם, ולהקטין את התלות שלכם בפגישות שבועיות עם מטפלים מיומנים ומוסמכים.

טיפול NLP – שינויים מהירים

טיפול NLP יכול לעזור לכם ללמוד דרכים חדשות ויעילות יותר לטיפול בבעיות רגשיות אצל ילדים ומבוגרים. זה כולל הערכה עצמית נמוכה, חרדה וחוסר ביטחון, כמו גם בעיות ביחסים בין אישיים. אימון NLP יכול לשמש גם כדי להתגבר על פחדים נפוצים. אימון NLP מסוגל להיעשות ללא שיחות עמוקות. זה מאפשר לכם ליהנות מהיתרונות הרבים ומהקלות של דמיון מודרך, כמו גם משיטות הטיפול האחרות.

מטופלים רבים חשים נוח יותר לדבר בגלוי על הבעיות שלהם עם מטפלים ב- NLP מאשר עם מטפלים מסורתיים.

מבלי הצורך לפרט יתר על המידה את בעיותיהם האישיות, מטופלים בדרך כלל מדווחים על חוויות הצלחה בשלב מוקדם של התהליך ומצליחים לפתור בעיות באופן יעיל יותר לאחר מספר קטן יחסית של מפגשים טיפוליים – מה שהופך את התהליך עם מטפל NLP למהיר יותר ביחס לטיפולים נפוצים אחרים.

מהי ההכשרה הנדרשת לטיפול ב-NLP ?

ה- NLP אינו מוסדר וכללי ההסמכה בתחום זה עשויים להשתנות.

למרות זאת, ישנו מדרג פשוט של שתי דרגות הסמכה ומדרג זה מופיע ברוב בתי הספר: קורס למתחילים הנקרא NLP Practitioner, וקורס למתקדמים הנקרא NLP Master Practitioner.

אף על פי שניתן לראות בקורס למתחילים כבעל אוריינטציה טיפולית בבתי ספר מסוימים, אין זה מספיק בכדי לאפשר פיתוח מיומנויות טיפוליות נאותות בתחום.

ש לבדוק היטב היכן למדו ואם עברו הכשרות NLP מקצועיות נוספות וחשובות כגוןTime-Line Therapy וטיפול בטראומות בכלי ה-NLP.

המלצות חשובות לכל סוג של טיפול. עליכם לחפש המלצות מאלה שחוו את הטיפול ב- NLP ומרוצים מהתוצאות.

גם בתי הספר השונים יודעים לתת המלצות לגבי בוגרים שהיו בהדרכתם ואשר הינם מטפלים מוכשרים ויעילים.

איך לבחור מטפל NLP מתאים?

להלן מספר טיפים שיאפשרו לכם לבחור מטפל NLP מתאים עבורכם.

1. בחרו מטפל NLP אשר מתמחה בפתרון הבעיה שאתם מנסים לפתור.

מטפלי NLP רבים למדו את קורס ה- NLP Practitioner, ואחרים המשיכו לקורס ה- NLP Master Practitioner.

קורסים אלה, והמסלול הראשון בפרט, מציעים טכניקות וכלים רבים שיעזרו לאנשים להתגבר על אמונות מגבילות ולשנות הרגלים לא בריאים. עם זאת, הם אינם מאפשרים למשתתפים להתמקד בנישה ספציפית. פחדים וחרדות, למשל.

התוצאה היא מצב שבו מטפלי NLP מוגבלים לכלים בסיסיים מאוד, שלמרות שהם יעילים ושימושיים, לפעמים הם אינם מספיקים.

אם אתם מחפשים מטפל  NLP שיעזור לכם עם חרדה, יהיו לכם סיכויי הצלחה נמוכים יותר עם מטפל נלפ ללא הכשרה ספציפית בתחום של טיפול בחרדות מאשר מטפל שיש לו הכשרה מקיפה בטיפול בחרדות. 

הסיבה לכך היא שפעמים רבות הטכניקות והכלים הנלמדים בקורסי הבסיס יכולים להיות מוגבלים למדי. הם עשויים להעניק הקלה מסוימת אך לא מספיקים כדי להתגבר על חרדה קשה או חרדה חברתית. מטפל בחרדות בעל הכשרה מקיפה בתחום זה הוא האופציה הטובה ביותר עבורכם. 

2. מטפל נלפ בעל קשת רחבה ומגוונת של כלים וטכניקות.

חשוב למקד את החיפוש במטפלים שהשקיעו הרבה כסף, זמן ואנרגיה על מנת להציע את השירות הטוב ביותר האפשרי.

מטפל נלפ בעל ארגז כלים רחב ומגוון מסוגל לתת מענה לצרכי המטופלים מנקודות מבט והיבטים רבים.

ניתן להשתמש בשיטת ה- NLP בשילוב עם דמיון מודרך וטכניקות נשימה של הרגעה, מדיטציה, וטיפול התנהגותי קוגניטיבי.

מטפל NLP המשתמש במספר גישות ושיטות לעזור למטופלים מגדיל את סיכויי ההצלחה שלו. הוא יכול לעזור להם להתגבר על אמונות מגבילות, לשנות את דפוסי החשיבה שלהם, לשפר את הביטחון העצמי ,לטפל בחרדה, פחדים וכד'.

3. אישורים ותעודות.

ההכשרות בטיפול ב- NLP אינן מוסדרות כרגע והן אינן עומדות בשום תקן.

בנוסף, תעודות המטפל ב- NLP אינן כפופות לדרישה כלשהי שתלמידים יפגינו מיומנויות מעשיות או בקיאות ב- NLP. הם מקבלים תעודה רק על עצם הנוכחות שלהם בקורס.

התוצאה היא "תעשיית סרטים נעים" שבה מי שסיים כמה קורסים בשנה אך לא זכה לצבור ניסיון קליני אמיתי, יכול כעת ללמד אחרים כיצד לטפל. יש סטודנטים שנרשמים לקורס אחד ופותחים מכללה משלהם. הפעם הם גם מלמדים אחרים בתחום ללא שום ניסיון אמיתי.

כאשר אתם ניגשים לתהליך בחירת מטפל נלפ, חשוב שתבררו לעומק היכן אותו מטפל למד. זה סימן טוב שהוא למד במגוון בתי ספר. אבל אל תסתפקו בבית ספר אחד בלבד. אתם יכולים לעשות חיפוש בגוגל על כל בית ספר כדי לוודא שהם מכשירים אכן מטפלים ב- NLP.

חשוב לא רק לבחון היטב את המכללות אלא גם לבדוק את האישורים של אותו מטפל  ששירותיו נבחנים. ישנן רמות רבות של אימון NLP. אלה מצביעים על רמת המיומנות ועל איכות המטפל (אם מדובר בבית ספר למידה אמיתי ב- NLP).

NLP Practioner זאת הרמה הבסיסית, שמוסמכים אליה במסגרת קורס הבסיס.

Master NLP Practitioner זאת הרמה המתקדמת יותר.

4. הכשרות נוספות והשתלמויות.

בתי הספר המקצועיים והרציניים המציעים הכשרה ב- NLP מציעים לעיתים קרובות קורסים נוספים שיעזרו למטפלים שלמדו אצלם להרחיב את הידע והכישורים שלהם ולהתמקד בתחומים המועדפים עליהם.

מטפלי NLP מסוגלים להציע קורסים רבים, כולל שיעור טיפול בחרדות וטראומה, קורס טיפול NLP לבני נוער, קורס עבודה עם ילדים ובני נוער, קורס טיפול בחרדה חברתית המשתמש בדמיון מודרך ו- NLP, כמו גם קורס סדנה להפסקת עישון עם דמיון מודרך.

זהו סימן לרצינותו ולעומקו של המטפל, כמו גם לנכונותו לרכוש כלים חדשים. אם תבחרו במטפל NLP עם הכשרה מקיפה, תגדילו את הסיכויים שלכם להגיע ליעדי הטיפול שלכם.

5. כימיה בין אישית.

מחקרים על יעילותם והצלחתן של שיטות טיפול שונות העלו כי לא שיטת הטיפול היא החשובה ביותר, אלא איכות הקשר בין המטפלים למטופלים.

חשוב להישאר מעודכנים עם הטכניקות והכלים החדישים והחדשניים ביותר על מנת להציע את הטיפול הטוב ביותר. עם זאת, גם אם יש לך את טכניקות ה- NLP המתקדמות בעולם, הם לא יוכלו להביא לך יתרונות אלא אם כן אין ביניכם כימיה בסיסית.

לאחר בדיקת האישורים וההכשרות של מטפלי NLP שאתם מעונייניים להעסיק, חיוני שתתקשרו לכל אחד מהם כדי שתוכלו ללמוד לא רק מי הם בתור מטפלים אלא גם על עצמם כאנשים. ללא קשר אנושי בסיסי, תהליך הטיפול ייכשל עוד לפני שהוא מתחיל.

מה מחיר טיפול NLP?

מחיר טיפול NLP נקבע לפי פגישה, או מחיר לטיפול הכולל (מספר פגישות) – תלוי במשימה ובמטרה אותה רוצה המטופל להשיג.

ובכל מקרה – בגלל שהטיפול הוא טיפול קצר בהרבה מטיפולים בשיטות אחרות (טיפול פסיכולוגי, טיפולי CBT ואחרים) – טיפול NLP הוא משתלם כלכלית הרבה ביותר.